Certifikát BRC/IoP stupeň High Hygiene pro závod THIMM Packaging Všetaty

Certifikát BRC/IoP stupeň High Hygiene pro závod THIMM Packaging Všetaty

Závod ve THIMM Packaging ve Všetatech i německé závody společnosti THIMM Verpackung byly znovu úspěšně prověřeny podle standardu Sedex Member Ethical Trade Audits (SMETA) a British Retail Consortium (BRC)/ Institute of Packaging (IoP). V oblasti sociálních auditů se tak společnost řadí k lídrům ve svém oboru.

Spotřebitelé od firem stále častěji vyžadují, aby prokazatelně převzaly odpovědnost za své jednání. Produkt musí být vyroben za spravedlivých, férových podmínek a musí být vyloučeno ohrožení spotřebitele.

Platí to zejména pro výrobce spotřebního zboží, jako je potravinářský průmysl. Týká se to nákupu surovin a obalového materiálu. Německá společnost THIMM Verpackung i český závod THIMM Packaging zákazníky v tomto procesu intenzivně doprovází. Společnost se také nechává pravidelně kontrolovat a certifikovat podle mezinárodních sociálních a hygienických standardů a podle standardů životního prostředí.

Závod na výrobu vlnité lepenky ve Všetatech dosáhl certifikace BRC/IoP High Hygiene (dříve High Risk Level) a patří k několika málo závodům na výrobu vlnité lepenky na českém trhu, které vyrábějí i obaly z vlnité lepenky pro přímý styk s potravinami s nejvyššími bezpečnostními a hygienickými standardy. V tomto závodě se vyrábějí i inovativní obalová řešení jako např. vlnitá lepenka THIMM foodWave®, určená pro přímý styk s potravinami, která odpuzuje mastnotu i vodu a je vhodná i pro pečení pečiva, masných výrobků nebo rozpékání mražených výrobků.

Společnost THIMM tak pomáhá svým zákazníkům splňovat očekávání spotřebitelů, kteří vyžadují kvalitní produkty vyrobené s nejvyšší pečlivostí a za férových podmínek a jsou trvale udržitelné. Audity a certifikace jsou požadovanými transparentním a důvěryhodným dokladem. Chrání a posilují důvěru spotřebitelů a pozitivně pomáhají vnímání produktů a značek.

V rámci své rozsáhlé strategie trvalé udržitelnosti se nechává firma ověřovat i podle standardu Forest Stewardship Council (FSC), který zaručuje používání papírů z prokazatelně udržitelných zdrojů. Pro zákazníky je tak jistotou, že mají na své straně spolehlivého partnera, který prokazatelně a důsledně plní rostoucí požadavky.

O certifikaci Sedex a BRC/IoP

Organizace Sedex poskytuje firmám ekologickou a etickou platformu pro správu informací týkající se ochrany zdraví a bezpečnosti na pracovišti, pracovních norem, čestného podnikatelského jednání a ochrany životního prostředí, kde firmy mohou svá data sdílet se svými zákazníky. Zde uložené údaje pak kontroluje audit etického obchodu členů Sedex (SMETA). Organizace British Retail Consortium (BRC) stanovuje společně s Institute of Packaging (IoP) směrnice pro dodavatele obalových materiálů pro potravinářský průmysl.